Arbëri

Moti në Kosovë

Moti në Kosovë
Foto: Ilustrim/Koha

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë vikendit do të mbajë mot i vranët.

Vranësirat gjatë ditë së shtune vende-vende u shoqëruan me riga të dobëta shiu dhe me fjolla bore.