Arbëri

Vikendi në Kosovë me mot të butë dhe vranësira

Foto: Koha / ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se si parashihet të jetë moti këtë vikend.

“Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat ditën e diell parashihen të shoqërohen me reshje lokale shiu”, thuhet në njoftim.