Arbëri

Veseli: BE-ja duhet t’i japë Kosovës përgjigjen meritore për vizat

Foto: Koha / ilustrim
Foto: Ilustrim/Koha
 

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli , i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të ndërmerr hapa të shpejtë dhe meritorë për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës.

Në një intervistë për Ekonomia Online, lideri i PDK-së ka folur për miratimin e pakos ligjore për Agjendën e Reformave Evropiane (ERA) dhe për zhvillimet e fundit politike në pjesën veriore të Kosovës.