Arbëri

Analistët thonë se janë 10 shtete që hezitojnë t’i heqin vizat kosovarëve

Foto: Koha / ilustrim
 

Pas një sërë dështimesh, deputetët e Kuvendit të Kosovës, të premten mbrëma kanë miratuar 8 projektligje.

Një ditë më vonë, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka deklaruar se janë përmbushur të gjitha kriteret për liberalizim vizash, dhe se Kosova tani duhet të marrë përgjigjen e merituar nga Bashkimi Evropian, raporton KTV.