Arbëri

Mot me shi në pesë ditët e ardhshme në Kosovë

 

IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se java e parë e dhjetorit fillon me mot me vranësira të shpërndara dhe intervale me diell.

Vranësirat ditën e martë dhe të enjten do të jenë më të dendura dhe të paqëndrueshme, duke mundësuar që në shumë lokalitete të ketë riga shiu.