Arbëri

Moti gjatë vikendit në Kosovë

Foto: Ilustrim/Koha
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, përmes një komunikate për media, njofton se gjatë vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion normal atmosferik.

“Gjatë ditës së shtunë pritet që të ketë zhvillim të vranësirave të cilat nuk do të jenë stabile dhe në shumë territore parashihet të bie shi. Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet -4 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.