Arbëri

Veseli vazhdon vizitën në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë, Pentagon dhe Kongres

Foto: Ilustrim
 

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas vizitës në kampet e njohura ushtarake amerikane ku ka parë nga afër pajisjet ushtarake, shumë prej të cilave, siç është thënë, do të jenë pjesë e Ushtrisë së Kosovës, tani ka udhëtuar drejt Uashingtonit për takime politike.

Ai do të ketë aty takime me zyrtarë të lartë të shtetit amerikan.