Arbëri

Veseli merr përkrahjen për ushtrinë nga senatori amerikan

 

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli gjatë qëndrimit të tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është takuar edhe me senatorin Gary Peters.

Sipas Veselit senatori Peters është anëtar i Komitetit të Senatit të Forcave të Armatosura dhe i njëjti ka shprehur mbështetje për transformimin e FSK-së në ushtri.