Arbëri

Nga sot Kosova do të ketë përball vetëm Serbinë, thotë Veseli

Foto: Ilustrim
 

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, e ka konsideruar lajm të mirë miratimin e sotëm nga ana e Kuvendit, të rezolutës mbi procesin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve në mes të Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Në një adresim para mediave, kryeparlamentari tha se pas vendimit historik të një dite më parë, lidhur me formimin e Ushtrisë së Kosovës, sot Kuvendi ka marrë vendim tjetër të rëndësishëm për shtetin e pavarur dhe sovran të Kosovës dhe ruajtjen e partneritetit me BE-në, transmeton Koha.net.