Arbëri

Thaçi deklarohet pas takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor me Mogherinin

 

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është deklaruar pas takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, në Bruksel.

Thaçi ka thënë se është diskutuar për të arriturat e rajonit, për nevojat që ka rajoni dhe për vizionin për të ardhmen.