Arbëri

Mot i ftohtë nesër në Kosovë

Foto: Koha / ilustrim
Foto: Koha / Ilustrim
 

Nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët, me ngrica dhe vende–vende me fjolla të dobëta bore, bën të ditur IHMK-ja përmes një komunikate për media.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -3 gradë Celsius, transmeton Koha.net.