Arbëri

Moti në Kosovë

Foto: Koha / ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për motin që do të mbajë sot në Kosovë.

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët, me ngrica dhe kohë pas kohe me reshje bore. Temperaturat minimale parashihen lëvizin ndërmjet -8 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.