Arbëri

Moti sot në Kosovë

Foto: Koha / ilustrim
Foto: Koha
 

Sot në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe kohë pas kohe me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -9 deri -7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius.