Arbëri

Haxhiu: Sa herë flet për drejtësi pushteti aktual, është e qartë që po përgatitet edhe më shumë për kapjen e tij

Foto: Koha
 

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas zgjedhjes së Bahri Hysenit në krye të KPK-së.

Kujtojmë se Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës dhe njëri nga protagonistët e aferës së përgjimeve “Pronto”, Bahri Hyseni, është zgjedhur kryesues i ri i Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ai ishte kandidati i vetëm në këtë garë që kishte konkurruar, transmeton Koha.net.