Arbëri

Samiti BE-Ballkani Perëndimor mbahet në Poloni më 4 e 5 korrik

 

Samiti BE-Ballkani Perëndimor, në kuadër të Procesit Ballkanik do të mbahet më 4 e 5 korrik në Poznanj të Polonisë, ndërsa temë kryesore tij pritet të jetë ekonomia, mundësia e ndërlidhjes, shoqëria civile, të rinjtë, kultura dhe siguria, deklaroi sot përfaqësuesi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Polonisë, Veisllav Tarka, transmeton Koha.net.

Tarka, i cili është pjesë e ekipit për organizimin e samitit, tha gjatë një konferencë në Beograd se më 4 korrik do të mbahen takimet ministrore të shefave të diplomacisë e të ekonomisë, ndërsa më 5 korrik do të mbahet mbledhja e liderëve të Ballkanit Perëndimor.