Arbëri

Regjistrohet viktima e parë nga gripi i derrit në Shqipëri

 

Në Shqipëri është regjistruar viktima e parë nga gripi i derrit. Mësohet se ai është Arben Sula, 48 vjeç nga qyteti i Elbasanit.

Sula ishte shtruar prej të mërkurës në Sanatorium, ndërsa ka ndërruar jetë mëngjesin e kësaj të diele. Në Sanatorium janë dhe dy shtetas të tjerë të cilët janë prekur nga ky grip, të cilët po mbahen nën kujdesin intensiv të mjekëve.