Arbëri

Hoti i reagon Thaçit: Dialogu s’ka alternativë, por Kosova s’ka tokë me nda

Foto: Driton Paçarada
 

Shefi i deputetëve të LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Avdullah Hoti, ka kritikuar presidentin Hashim Thaçi i cili në një konferencë të sotme për media, tha se taksa ndaj mallrave serbe duhet të pezullohet në mënyrë që të vazhdojë dialogu.

Hoti thotë se është e papranueshme nga Thaçi që të ambalazhohet dialogu me Serbinë me gjysmë të njohura dhe me dykuptimësi.