Arbëri

​Në Shqipëri sot mot i vranët e me reshje të lehta bore

​Në Shqipëri sot mot i vranët e me reshje të lehta bore
 

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët me vranësira të cilat në verilindje, lindje dhe juglindje do të jenë të dendura.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në verilindje në lartësinë mbi 300 metra dhe në juglindje në lartësitë mbi 800 metër parashikohen reshje bore në intensitet të ulët.