Arbëri

Hoti fton AAK-në ta votojë rezolutën për mbrojtjen e integritetit territorial të Kosovës

Hoti fton AAK-në ta votojë rezolutën për mbrojtjen e integritetit territorial të Kosovës

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti përmes një postimi në Facebook ka shkruar se nëse kryeministri Haradinaj e ka seriozisht atëherë duhet t’i udhëzojë deputetët e AAK-së që të votojnë rezolutën për mbrojtjen e integritetit territorial të Kosovës.

“Argumentohet gjerësisht nga analistë të respektuar se z. Haradinaj përmes mbajtjes në fuqi të taksës së 100 për qind, e ka parandaluar arritjen e një marrëveshje me Serbinë, e cila mund të përfshinte korrigjimin e kufirit dhe rrjedhimisht, cenimin e integritetit territorial të Kosovës”, ka shkruar Hoti, transmeton Koha.net.