Arbëri

Mustafa takon McAllisterin, thotë se Kosova ka mbështetjen e EPP-së

Mustafa takon McAllisterin, thotë se Kosova ka mbështetjen e EPP-së
 

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar sot me Kryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme të BE-së, David McAllister që vjen nga CDU-ja e Gjermanisë dhe Partitë Popullore Evropiane (EPP), që është organizata politike më e madhe në Evropë, anëtare e të cilës është edhe LDK.

Gjatë takimit, sipas njoftimit të shkurtër për media të LDK-së, u diskutua për situatën politike në vend.