Arbëri

Moti sot në Shqipëri

Foto: Koha
 

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, me përjashtim të vranësirave të pakta kalimtare mbi relievet malore.

Era do të fryjë nga kuadranti i Jugut me shpejtësi 1-10 m/sek, si dhe mjegull/mjegullinë në orët e para të mëngjesit, përcjell Atsh.