Arbëri

Mustafa kujton ish-deputetin Alimusaj në 9-vjetorin e vdekjes

Mustafa kujton ish-deputetin Alimusaj në 9-vjetorin e vdekjes
 

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka përkujtuar ish-deputetin e LDK-së Nimon Alimusaj, në 9-vjetorin e vdekjes së tij, transmeton Koha.net.

Mustafa ka vlerësuar se Alimusaj ishte shembull se si duhet të mbrohet liria dhe kultivohet demokracia në vend.