Arbëri

Moti sot në Shqipëri

Foto: Ilustrim
 

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët në orët e mëngjesit dhe të mbrëmjes.

Në mesditë vranësirat do të marrin karakter mesatar. Kjo situatë do të shoqërohet me erë nga veriperëndimi, e cila në brigjet e Adriatikut pasdite do të bëhet e vrullshme deri në 15 m/sek, duke u pasuar nga një valëzim i forcës 2-3 ballë, raporton ATSH.