Arbëri

Berisha: Samiti i Berlinit zhgënjeu Vuçiqin dhe argatët e tij në Prishtinë e Tiranë

 

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka thënë se Samiti i Berlinit me qëndrimin kundër copëtimit të Kosovës ka zhgënjyer presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, dhe ata që ai i ka quajtur argatë të tij, presidentin e Kosovës Hashim Thaçi e kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Edhe pse pa përmendur emra të liderëve shqiptarë, Berisha me aludime të qarta i është drejtuar Thaçit e Ramës si argatë të Vuçiqit në projektin për shkëmbim territoresh.