Arbëri

Thaçi heq dorë nga braktisja e “dhuratës” së Rankoviqit

Foto: Alban Bujari/Koha Ditore
Foto: Alban Bujari/Koha Ditore
 

Samiti i Berlinit e ka “korrigjuar” paksa presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin.

Të mërkurën ai ka folur për këtë ngjarje të organizuar nga kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, dhe ka thënë se qëllimshëm është shtrembëruar opsioni i zgjidhjes mes Kosovës e Serbisë, të cilin ai e ka proklamuar gjatë në publik.