Arbëri

Hoxhaj thotë se fuqizimi i CDU-së në PE është në interes të Kosovës

 

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka njoftuar se po merr pjesë në fushatën e CDU-së për zgjedhjet parlamentare të BE-së.

Në një takim me shefen e CDU-së, Annegret Kramp-Karrenbauer, Hoxhaj ka theksuar se shqiptarët i janë mirënjohës Gjermanisë dhe kësaj partie për mbështetjen e dhënë Kosovës.