Arbëri

Vetëvendosje: Z-mobile duhet të ndalohet me ligj

Vetëvendosje: Z-mobile duhet të ndalohet me ligj
 

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj kompanisë Devolli dhe kërcënimet siç i kanë quajtur ata të pronarëve të saj për vazhdimin e kontratës me Telekomin.

Deputeti Glauk Konjufca ka thënë se shumë shpejt do e sjellin në Kuvend një ligj i cili e ka një pikë specifike ndalimin e operatorëve virtualë mobilë në Kosovë.