Arbëri

Të premten vranët, në vikend mot me diell në Kosovë

Foto: Koha / ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të premten do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe me vranësira, të cilat ditën e premte vende –vende do të shoqërohen me riga shiu.

Ndërkaq gjatë vikendit do të mbajë mot kryesisht me diell.