Arbëri

Reagon partia serbe zyrtarë të së cilës u ndaluan nga Serbia, kërkon ndërhyrjen e BE-së

Foto: Ilustrim/Koha
 

Pas ndalimit të sotëm të dy zyrtarëve serbë të Qeverisë së Kosovës nga Policia e Serbisë në pikën kufitare Dheu i Bardhë, Partia e Pavarur Liberale nga radhët e së cilës janë të ndaluarit, përmes një kumtese për medie, ka thënë se nuk i kupton përpjekjet e frikësimit dhe të keqtrajtimit të anëtarëve të vet që bartin funksione publike në Kosovë nga policia e Serbisë, transmeton Koha.net.

Lexo edhe: Dy zyrtarë serbë të Qeverisë së Kosovës ndalohen në kufi, reagon Haradinaj