Arbëri

Mustafa: Do të aplaudohesha po ta quaja Thaçin bashkëpunëtor të Vuçiqit, por s’e njoh si të tillë

Mustafa: Do të aplaudohesha po ta quaja Thaçin bashkëpunëtor të Vuçiqit, por s’e njoh si të tillë
 

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i ka quajtur të dëmshme dhe të panevojshme sulmet ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-presidentit e ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha.

Ai ka thënë se sulmet e tilla nuk nxjerrin ndonjë të vërtetë, derisa ka shtuar se të gjithë i njohin edhe Thaçin edhe Berishën.