Arbëri

Pacolli i shkruan Mogherinit: BE të ndalojë veprimet nga Beogradi

Foto: Driton Paçarada / Koha Ditore
 

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i ka shkrua përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme, për arrestimin e vazhdueshëm, siç thotë ai, të qytetarëve të Kosovës.

Ai në një postim në Facebook, ka thënë se i bënë thirrje BE-së që të ndërhyjë dhe të ndalojë këto ndërhyrje nga Beogradi.