Arbëri

Ahmeti takohet me Mustafën, diskutojnë për rrëzimin e Qeverisë

Ahmeti takohet me Mustafën, diskutojnë për rrëzimin e Qeverisë
Foto: Ilustrim
 

Kryetari i Partisë Socialdemokrate Shpend Ahmeti, është takuar me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa me të cilin kanë diskutuar edhe për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Haradinaj.

“Sot zhvilluam një takim me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, z. Isa Mustafa. Përveç diskutimit për situatën politike në vend me Z. Mustafa diskutuam për nevojën e koordinimit opozitar në Kuvend dhe për diskutimet për inicimin e një mocioni të suksesshëm të mosbesimit. PSD vazhdon të shprehë gatishmërinë për një partneritet opozitar për nisma të përbashkëta”, ka shkruar Ahmeti në Facebook, transmeton Koha.net.