Arbëri

Haradinaj: Taksa nuk hiqet pa njohjen nga Serbia, vizat s’i kemi larg

Haradinaj: Taksa nuk hiqet pa njohjen nga Serbia, vizat s’i kemi larg

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përsëritur se taksa ndaj mallrave serbe dhe atyre boshnjake hiqet në ditën kur Serbia e njeh Kosovën si shtet.

Gjatë një vizite që i ka bërë komunës së Vushtrrisë Haradinaj ka përmendur edhe punën e vizave për të cilat tha se nuk është larg dita kur do të udhëtojnë në Evropa pa viza, ndërkohë që ka thënë se kjo çështje nuk ka lidhje me taksën.