Arbëri

Opozita thotë se janë gati për zgjedhje të reja më shumë se asnjëherë - LDK e VV të gatshme për qeverisje të përbashkët

 

Zgjedhje të reja po vazhdojnë të kërkojnë partitë opozitare, pas dorëheqjes së kryeministri, Ramush Haradinaj.

Lidhja Demokratike e Kosovës e Lëvizja Vetëvendosje, kanë kërkuar edhe një herë nga presidenti, Hashim Thaçi që sa më shpejt të bisedojë me partitë politike dhe të vendosë për datën e zgjedhjeve, raporton KTV.