Arbëri

Kryeministri në detyrë u takua me ambasadoren e re të Francës

Kryeministri në detyrë u takua me ambasadoren e re të Francës

Ramush Haradinaj, kryeministri në detyrë është takuar me ambasadoren e re të Francës në Kosovë, Marie Christine Butel.

Haradinaj tha se Kosova është mirënjohëse për kontributin e Francës dhënë ndër vite për vendin dhe është e përkushtuar që të çojë përpara partneritetin politik, ekonomik dhe diplomatik.