Arbëri

Pacolli vazhdon të heshtë për takimin në jaht luksoz me Radojiçiqin, këshilltari i tij e quan takim “normal”

Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Rrjeti i gazetarisë hulumtuese në Serbi, KRIK, ka publikuar një fotografi të zëvendëskryeministrit të parë në detyrë të Kosovës, Behgjet Pacolli, bashkë me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq dhe nënkryetarin Milan Radoiçiq.

Ky i fundit, njeri i nëntokës, siç e quan KRIK-u, është i kërkuar në Kosovë si i dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit dhe është në arrati që nga vrasja e tij, më 2018.