Arbëri

Bosnja pret heqjen e tarifës nga qeveria e re e Kosovës

Foto: Koha / ilustrim
 

Ministri i Tregtisë në Bosnje e Hercegovinë, Mirko Sharoviq, i tha Radios Evropa e Lirë se nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës - si dy forcat më të mëdha politike që dolën nga zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovës - pritet që të qetësojnë raportet rajonale.

Ai tha se para së gjithash Bosnja pret heqjen e tarifës ndaj mallrave të saj.