Arbëri

Pendarovski: Ende s’ka vdekur ideja e rrezikshme e shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi

 

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka thënë se ideja për shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë nuk ka vdekur ende.

Pendarovski, në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi, në RTSH, ka thënë se kjo ide vazhdon të diskutohet nga politikanë e ekspertë të rajonit.