Arbëri

Pacolli: Jemi krenarë që vendet tona në Kuvend kanë shqetësuar Vuçiqin dhe aleatët e tij

Pacolli: Jemi krenarë që vendet tona në Kuvend kanë shqetësuar Vuçiqin dhe aleatët e tij

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli përmes një postimi në Facebook ka thënë se koalicioni Nisma-AKR-PD do të jetë pjesë e Kuvendit, e me këtë rast mbizotëroi ligji.

“Rinumërimi i votave të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit ka konfirmuar se koalicioni Nisma-AKR-PD është pjesë e Kuvendit të Kosovës. Përpjekjet për të manipuluar vullnetin e popullit të Kosovës janë kundërshtuar dhe mbizotëroi sundimi i ligjit”, ka shkruar ai.