Arbëri

Nga nesër pritet borë në Kosovë

Nga nesër pritet borë në Kosovë
 

Nesër mot i ndryshueshëm dhe me shi, në vise malore pritet borë, ndërsa në javën e parë të muajit dhjetor priten reshjet e para të borës edhe në viset e ulëta të vendit.

Një front i ftohtë, që po afrohet nga veriu i kontinentit do të kalojë ditën e nesërme mbi vendin tonë, paralajmëron Prishtina Weather.