Arbëri

Merkel letër Ramës: Gjermania dhe Bashkimi Evropian do t’ju mbështesin në këtë kohë të vështirë

 

Angela Merkel i ka nisur një letër kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama ku i ka shprehur ngushëllimet për tërmetin që ka prekur Shqipërinë.

Ndër të tjera ajo ka premtuar mbështetjen e Gjermanisë dhe Bashkimit Evropian për Shqipërinë pas goditjes së tërmetit.