Arbëri

VV-LDK, përpjekje të orëve të fundit për arritjen e koalicionit

Foto: Alban Bujari / Koha
 

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike do ta bëjnë përpjekjen e orëve të fundit për arritjen e marrëveshjes së koalicionit, tri ditë para mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës.

Deri tash asnjëra palë nuk ka dhënë shenja se do të zmbrapset nga qëndrimet e betonuara rreth postit të presidentit, për të cilin LDK-ja insiston ta propozojë kandidatin dhe VV-ja t’ia zotojë 29 votat e deputetëve, shkruan sot Koha Ditore.