Nesër në Kosovë mot i vranët e me reshje bore Foto: Koha/Arkivë

Nesër në Kosovë mot i vranët e me reshje bore

28 December 2019 20:02

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër në Kosovë.

Përmes një njoftimi për media, theksohet se dita e diele do të karakterizohet me mot kryesisht të vranët dhe vende-vende, me reshje bore, kryesisht në qendër jugperëndim dhe juglindje të territorit.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius”, thuhet në njoftim, transmeton Koha.net.

IHMK-ja, tutje thotë se do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja me shpejtësi maksimale deri 9m/s.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme