Arbëri

Reforma zgjedhore në Shqipëri ul PS-PD në tryezë, propozimi i pakicës të hiqen 40 deputetë

Reforma zgjedhore në Shqipëri ul PS-PD në tryezë, propozimi i pakicës të hiqen 40 deputetë
 

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim në selinë blu me kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, dhe aleatët e PD, ku në përfundim, foli edhe për gazetarët, ku dha dy emrat që opozita ka përcaktuar për dialog me Partinë Socialiste.

Basha tha se Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili janë dy emrat që opozita do të ulë në tryezën për Reformën Zgjedhore, që po zhvillohet tashmë, megjithëse kur u pyet nga gazetarët, Basha tha se nuk ka dijeni për një tryezë të tillë.