Arbëri

Serbia me ryshfete po blen çnjohjet për Kosovën, thotë Hoxhaj

Serbia me ryshfete po blen çnjohjet për Kosovën, thotë Hoxhaj
 

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe Ivica Daçiq po e vazhdojnë politikën e Sllobodan Millosheviqit karshi Kosovës.

Përmes një reagimi në twitter, Hoxhaj ka përmendur metodat e përdorura nga Serbia për të blerë çnjohjet e Kosovës.