Arbëri

Thaçi në telefon me Borrellin i kërkon që BE-ja t’i heqë vizat

 

Bisedën telefonike me shefin e Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell, e ka kumtuar tash edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Me të thotë të kenë diskutuar për perspektivën evropiane dhe zhvillimet në Kosovë e rajon.