Sot në Kosovë mot i vranët, me borë e shi Foto: Alban Bujari / Koha

Sot në Kosovë mot i vranët, me borë e shi

05 February 2020 08:10

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se do të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri -5 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë celsius.

"Do të fryjë erë e fortë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 6-22 m/s", thuhet në njoftim.

Në disa pjesë të Dukagjinit, shpejtësia e erës do të jetë më e madhe.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme