Arbëri

Hoti takon Grenellin e Reekerin, flasin për “normalizimin e marrëdhënieve dhe njohjen reciproke me Serbinë”

Foto: Avdullah Hoti / Facebook
 

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka njoftuar se sot gjatë ditës është takuar me ambasadorin Richard Grenell dhe ushtruesin e detyrës së ndihmës Sekretarit të Shtetit Amerikan për Evropë dhe Euro-Azi, Philip Reeker.

Hoti përmes një njoftimi në Facebook thotë se në takime është diskutuar për proceset në të cilat po kalon Kosova e në veçanti për dialogun Kosovë-Serbi.