Arbëri

Borrelli jep sinjale se dialogu Kosovë – Serbi do të nisë shpejt

Borrelli jep sinjale se dialogu Kosovë – Serbi do të nisë shpejt

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt.

Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani Kosova ka qeveri të re dhe se pret që dialogu të nisë.