Arbëri

Moti sot në Kosovë

 

Në Kosovë sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat gjatë ditës do të jenë stabile, ndërsa nga mesi i natës dhe gjatë ditës së enjte parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe bore, ndërsa në viset malore parashihet të bie vetëm borë.